  • Easy Up Non-Penetrating Roof Mount with 53in Mast (EZ-NP-60-200)
  • Brand: Easy Up
  • P\N: EZ-NP-60-200
4 Reviews
Availability: In Stock
Ships Within: Same Business Day
Do you have questions?
Please contact our experts for assistance.
Description
Description
Easy Up Non-Penetrating Roof Mount with 53 in Mast for Satellite
Non penetrating roof mount - with 53 inch - 2 inch mast
Heavy duty, Non penetrating roof mount with mast & installation hardware included. Footprint OD 35 inch x 28 inch, accepts 6 standard concrete blocks (not included). This model comes with mast 60 inch high x 2 inch OD 18 gauge galvanized tubing. Other models have different mast sizes. Other mast sizes available. Made in America.